|  | 

Genel

Vellum Etiketler

İşyerlerinizde kullandığınız etiketler işlevlerine ve kalitelerine göre farklılık göstermektedir. Her etiketi aynı iş için kullanmanız ne yazık ki mümkün değildir. Sahip olduğu özellikler nedeniyle her etiket diğerinden ayrılmaktadır.

İnsanların en çok tercih ettikleri etiketlerin başında Vellum etiketler gelmektedir. Kullanışlı bir çeşit olan bu etiketler günümüzde her alanda kullanılmıştır. Örneğin fabrikalardaki kolilerin birbirine karıştırılmaması için bu etiketlerden yardım alınmıştır.

Maliyeti çok da pahalı olmayan bu etiketlerin en önemli farkı ise yüzeyinin düz bir yapıya sahip olmamasıdır. Pürüzlü yapısı sizi yanıltmasın aksine bu yapısı sayesinde üzerine daha rahat baskı yapılabilmektedir. Pürüzlü yapıya neden olan şey ise üzerinde bulunan ve direkt olarak bakıldığında görülmeyen çukuluklardır.

Vellum etiketleri Kuşe’ den ayıran tek özellik birinin yüzeyinin mat, bir diğerinin ise parlak olmasıdır. Peki neyere göre vellum veya kuşe etiket kullanmayız diye soracak olursanız; vellum etiketi barkod okuyucular daha rahat okurlar. Kuşe etiketleri ise aşırı ışığın olduğu mekanlarda bazı barkod okuyucular okuyamazlar.

vellum-etiketler

ABOUT THE AUTHOR